جولای 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

بهبود خدمات پس از فروش با استفاده از ارسال پیامک انبوه

82 درصد از مشتریان پس از تجربه یک خرید نا مطبوع آن برند را برای همیشه کنار می گذارند. بنابراین کیفیت کسب و کار شما پس از فروش محصولتان تعیین می شود و با روند شرایط خدمات پس از فروش تان ارزیابی می گردد. پس باید مراقب باشید که کیفیت خدمات خود را در طول دوره فروش حفظ کنید. یکی از اقدامات مثمر این است که بعد از خرید کالا نیز برای مشتریان خود بوسیله سامانه پیامکی پیامک ارسال کنید تا هم خیال شان از بابت پشتیبانی شما راحت باشد و هم خدمات پس از فروش تان را برایشان توضیح دهید تا وفاداری آنان را چند برابر نمایید.

مشتری که به واسطه بازاریابی پیامکی یا پیامک مارکتینگ از شما خرید کرده و از خرید خودش راضی است ، قطعا محصول شما را به آشنایانش هم توصیه می کند و این بهترین تبلیغ برای شماست .پس مشتری که از شما کالا خرید کرده است ،مثل یک سرمایه سودآور است و باید آن را حفظ کنید . 85درصد از مشتریان تمایل دارند تا پس از خرید هم برایشان پیامک تبلیغاتی ارسال شود و بسیاری از کسب و کارها هم این روش را از راه های افزایش فروش با پیامک میدانند و ویژگی دیگر این نوع بازاریابی این است که بسیاری از مخاطبان آن را از پیام های صوتی یا راه های دیگر مفید تر میدانند.

روش هایی برای جذاب تر شدن خدمات پس از فروش

 • چاپ کد یا بارکد متنی روی محصولات:
  می توانید برای پیگیری ارسال کالایتان که بدست مشتری رسیده است کدی روی محصول درج و مشتری را تشویق کنید تا با فرستادن پیامک به شما اطلاع دهد که محصول سالم و صحیح به دستش رسیده است یا خیر و یا در صورت بروز مشکل می توانید مشکلش را به این وسیله مرتفع کنید.

 • ارسال تاییدیه سفارش از طریق پیامک:
  تاییدیه های سفارش اگر به ایمیل و سایر اپلیکیشن ها ارسال شوند ممکن است به دست مصرف کننده نرسند و این باعث سردرگمی مشتریان خواهد شد .از این رو داشتن یک پنل پیامکی که بتوان بوسیله آن پیامک های تاییدیه را فرستاد ضروری است و اعتماد مشتریان را در دراز مدت جلب خواهد کرد.

   

 • پیامک ها را بایگانی کنید:
  لطفا از پیامک های خود و مشتری و مکالماتی که در طی این پیامک ها داشته اید بایگانی و آرشیو داشته باشید تا بعدها از همین مکالمات استفاده کرده و محصولی را به مشتری بدهید که واقعا خواهان آن است و این اقدام به مشتری حس ارزشمند بودن هم میدهد و جایگاه شما را در نزد او بالاتر می برد.

   

 • نسبت به نظرسنجی ها بی تفاوت نباشید:
  مشتریان اگر نسبت به نظرسنجی های شما واکنش نشان می دهند. یعنی محصول شما برایشان مهم بوده است و شما موظف هستید تا در مقابل ،نسبت به نظر آنان احترام گذاشته و نظرات آنان را بررسی و در صورت لزوم تغییرات را اعمال نمایید. می توانید هر از چندگاهی نتیجه تغییرات و اعمال نظرات را درون سایت تان نوشته و به مشتریان خود احترامتان را نشان دهید. لطفا سادگی را در متن های نظر سنجی تان رعایت بفرمایید و در صورت امکان ،نظر سنجی ها را شخصی سازی کنید تا مشتریان راحت تر نظرات خودشان را عنوان کنند.

 

سخن پایانی

به عنوان صحبت آخر در نظر داشته باشید که هرچه قدر به مشتریان خود احترام بگذارید آنان نیز احترام بیشتری برای شما قائل شده و ارزشمند تر برایشان خواهید بود. راه های افزایش فروش با پیامک بسیار زیاد هستند و شما باید بسیار در این زمینه با احتیاط رفتار کنید. زیرا ارسال پیامک بیش از حد می تواند منجر به مسدود کردن پیامک تبلیغاتی شما گردد و پیامک به بلک لیست ارسال شده و به شکست بی انجامد. می توانید از اینترنت نمونه پیامک های تبلیغاتی را مشاهده کرده و بر مبنای الگوی آن ها پیامک تان را تنظیم کنید.