جولای 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

نکات مهم در جذب مخاطب توسط پیامک تبلیغاتی

تحقیقات ثابت کرده است که نرخ کلیک بر روی پیامک های تبلیغاتی 35 درصد است. این تقریبا 10 برابر همین موضوع برای بازاریابی ایمیلی میباشد. این موضوع یکی از دلایلی است که شرکت ها به دنبال این روش بازاریابی هستند.

 

در کل میتوان استراتژی این گونه بازاریابی را در سه مرحله خلاصه کرد:

 1. ارتباط
  اولین اقدام این است که مشتری را دوست خود بدانید نه صرفا شخصی که میخواهد کالای شما را بخرد و تمام. از خودتان بپرسید که در مواجه با دوستان خود چه رفتاری را از خود بروز میدهید و چگونه با آنان رفتار میکنید؟ قطعا شما هیچگاه به دنبال آزار و اذیت آنان نیستید.
  اگر شما برای یک طیف گسترده از مردم یک پیامک تبلیغاتی را بدون در نظر گرفتن علایق ، سلیقه ها ،رنج سنی و دسته بندی شغلی ارسال کنید. قطعا عده بسیاری از آنان نمیتوانند با پیام شما ارتباط برقرار کنند و همین موضوع برایشان ناخوشایند است و ممکن است باعث ناراحتی آنان شود. بنابراین باید قبل از هر گونه اقدام مطمئن شوید که پنل پیامکی که خریداری میکنید این امکان را داشته باشد که افراد را بر اساس ویژگی های سنی ، شغلی و سایر ویژگی ها از هم تفکیک کند تا احترام تمام مشتریان شما حفظ شود.

 2. زمانبندی
  اگر پیامک را در 3 ساعت بامداد برای مشتری خود ارسال کنید چه اتفاقی می افتد؟ حتی اگر شخص مورد نظر به کالای شما احتیاج داشته باشد باز هم ممکن است از شدت عصبانیت پیام شما را پاک کند. زمانبندی شما برای ارسال پیامک بسیار مهم و ضروری است و باید در ساعتی ارسال شود که مشتری شما زمان کافی برای خواندن و مطالعه آن داشته باشد. نکته دیگر این است که متوجه باشید چه مدت پس از ارسال پیام باید با مشتری خود تماس بگیرید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بعنوان راهکار دیگر میتوانید به مشتری خود یادآور شوید که در صورت گرفتاری زیاد میتواند در فرصتی بهتر به سایت شما مراجعه کند و اطلاعات بیشتر را دریافت نماید.

 3. اقدام به عمل یا لینک فراخوان CTA
  پس از جلب اشتیاق مشتری به محصولات تان حالا وقت نتیجه گیری است. مشتری شما متن شما را خوانده و مشتاق شده تا اطلاعات بیشتری داشته باشند و با خرید خود را انجام دهند. در این لحظه شما در پایان پیام خود لینک ورود به صفحه خرید و یا لینک خبرنامه خود را قرار میدهید تا مشتریان شما اقدامات بعدی خود را انجام دهند و شما یک قدم به فروش نزدیک تر شوید.
  تکنیک بعدی که میتوانید از آن بهره ببرید ایجاد پاسخ های از قبل تعریف شده است که مشتریان را ترغیب میکند از بین آنها نسبت به پیشنهاد شما پاسخ دهند و یا امتیازدهی کنند.